Käytämme evästeitä (cookies) käyttäjäkokemuksen parantamiseksi ja käyttötilastojen keräämiseksi.
Jatkamalla sivuston käyttöä hyväksyt evästeiden käytön. Lisätietoja

x

Opiskelijaa voi muistaa stipendillä

Mikäli haluatte muistaa opiskelijoita stipendillä, voitte tehdä lahjoituksen pankkitilille LUOP FI43 5236 0420 1923 74

Viestiksi tulee laittaa ehdotus koulutusalasta tai tutkinnosta ja kuvaus stipendinsaajan ominaisuuksista. Luksian henkilökunta päättää parhaiten kuvaukseen sopivan opiskelijan määrittelemältänne koulutusalalta.

Vaihtoehtoisesti voitte toimittaa valmiit stipendit toimipisteiden opintotoimistoihin

  • Lohja; Toivonkatu 4
  • Lohja; Nummentie 6
  • Nummela; Ojakkalantie 2

Opiskelijoitamme valmistuu joustavasti pitkin lukuvuotta, joten myös stipendejä voi lahjoittaa milloin vain. Valmistujaisjuhlien ajankohdat vuosittain joulukuussa ja toukokuussa. 

Kaikki stipendilahjoituksen tehneet tahot mainitaan valmistujaisjuhlassa. 

Lisätietoja:

Jaana Eloranta, pääkirjanpitäjä p. 044 321 6588 s-posti: jaana.eloranta(at)luksia.fi

tai koulutuspäälliköt

  • matkailu- ja ravitsemisala, kauneudenhoitoala: Jaana Kovanen, jaana.kovanen (at) luksia.fi
  • logistiikka-, auto-, media -alat: Raija Virta, raija.virta(at)luksia.fi
  • rakennusalat ja kulttuuriala: Hanna Salakari, hanna.salakari(at)luksia.fi
  • sähkö- ja kone- ja metalli -alat; Katja Mattila-Laine, katja.mattila-laine(at)luksia.fi
  • sosiaali- ja terveysala; Anne Sinivuori, anne.sinivuori(at)luksia.fi
  • kasvatus- ja ohjausala, maahanmuuttajat; Petteri Sarvala(at)luksia.fi
  • liiketalous: Heini Löfberg(at)luksia.fi