Käytämme evästeitä (cookies) käyttäjäkokemuksen parantamiseksi ja käyttötilastojen keräämiseksi.
Jatkamalla sivuston käyttöä hyväksyt evästeiden käytön. Lisätietoja

x

Opiskelijapalvelut


Tiedote 20.3.2020

Opiskeluhuollon palvelut korona-tilanteen aiheuttaman etäopiskelun aikana


Opiskeluhuollon toimijat tavoitat parhaiten joka arkipäivä puhelimitse, sähköpostitse ja wilma-viestien kautta. Olemme varautuneet myös olemaan yksiköissä läsnä alla olevien aikojen mukaisesti.

Henkilökohtaisen tapaamisen tarve arvioidaan aina ensin sähköisten palveluiden kautta. Alla yhteystiedot terveydenhoitajille, kuraattoreille ja psykologille. Jos tapaaminen sovitaan, tule tapaamiseen vain silloin, kun olet terve.

tiistaisin klo 9.00-15.00 opiskeluhuollon toimijoiden päivystys Toivonkatu 4/ Lohja

keskiviikkoisin klo 9.00-15.00 opiskeluhuollon toimijoiden päivystys Nummentie 6/Lohja

torstaisin klo 9.00-15.00 opiskeluhuollon toimijoiden päivystys Ojakkalantie 2/Nummela

Päivitämme tietoja viikoittain tai tarvittaessa.

Opiskeluhuollon yhteystiedot:

Terveydenhoitajat

Nea Meronen 050 564 1552/ Nummela Ojakkalantien yksikkö, nea.meronen@karviainen.fi

Anitta Oksanen 044 374 0844 / Lohja Toivonkadun yksikkö, anitta.oksanen@lohja.fi

Juulia Luokkakallio 0443740046 / Lohja Nummentien yksikkö, juulia.luokkakallio@lohja.fi


Kuraattorit

Mia Salminen 050 324 1771 / Lohja Toivonkadun yksikkö, mia.salminen@luksia.fi

Lea Sevon 050 367 0615/ Lohja Nummentien yksikkö, lea.sevon@luksia.fi

Vilja Lind 050 367 0642/ Nummela Ojakkalantien yksikkö, vilja.lind@luksia.fi


Psykologi

Saara Kaikkonen 044 335 6351 (ti-to).saara.kaikkonen@luksia.fi


Opiskelijapalvelupäällikkö

Terttu Tapio 044 335 6942, terttu.tapio@luksia.fi

___________________

Terveydenhoitajat:

Luksia (Lohja, Toivonkatu)  Anitta Oksanen, p. 044 374 0844
Luksia (Lohja, Nummentie) Juulia Luokkakallio, p. 044 374 0046
Luksia  (Vihti, Ojakkalantie) Nea Meronen  p. 050 564 1552                                                                                                                     
Luksia (Kirkkonummi, Hirsalantie) Tiina Heikurainen  p.050 4141 286

Kuraattorit:

Luksia (Lohja, Toivonkatu)  Mia Salminen p. 050 324 1771
Luksia (Lohja, Nummentie ) Lea Sevón p. 050 367 0615                                                                                             
Luksia  (Vihti, Ojakkalantie) Vilja Lind p. 050 367 0642                                                                                            
Luksia (Kirkkonummi, Hirsalantie ) Lea Sevón p. 050 367 0615

Psykologi:

Saara Kaikkonen
Luksia (Lohja, Toivonkatu)  tiistaisin
Luksia (Lohja, Nummentie) keskiviikkoisin
Luksia  (Vihti, Ojakkalantie) torstaisin
Ohjautuminen psykologille kuraattorin tai terveydenhoitajan saatteella.

 

Sähköpostia: etunimi.sukunimi@luksia.fi