Käytämme evästeitä (cookies) käyttäjäkokemuksen parantamiseksi ja käyttötilastojen keräämiseksi.
Jatkamalla sivuston käyttöä hyväksyt evästeiden käytön. Lisätietoja

x

Opintotoimistot

Opintotoimistot ovat avoinna klo 9.00 - 14.00. 

 

Opintosihteerit palvelevat opiskelijaa kaikissa opiskeluun liittyvissä asioissa:

  • neuvoa mm. opintoetuuksiin liittyvissä asioissa
  • toimittavat erilaisia opiskeluun liittyviä asiakirjoja, esim.  opiskelutodistus, opintosuoritusote, koulumatkatuen ostotodistus
  • antavat opiskelijahallintojärjestelmä Wilman unohtuneen salasanan tilalle uuden salasanan

Ota ensisijaisesti yhteyttä oman opiskelupaikkasi opintotoimistoon.

 

Espoo, Itsehallintotie 3

opintosihteeri Pia Lapinniemi puh. 044 335 6386 pia.lapinniemi(ät)luksia.fi

sähköposti: opintotoimisto-Espoo@luksia.fi

Kirkkonummi, Hirsalantie 11

info-/opintosihteeri Pirkko Paularinne puh. 044 547 4231 pirkko.paularinne(ät)luksia.fi

sähköposti: opintotoimisto-Kirkkonummi@luksia.fi

Nummela, Ojakkalantie 2:

opintosihteeri Leena Haapakoski, puh. 044 335 6326 leena.haapakoski(ät)luksia.fi
opintosihteeri Irma Åström puh. 044 352 2760 irma.astrom(ät)uksia.fi
info-/opintosihteeri Pirkko Paularinne puh. 044 547 4231 pirkko.paularinne(ät)luksia.fi

sähköposti: opintotoimisto-Ojakkalantie@luksia.fi

Lohja,  Nummentie 6

opintosihteeri Nina Saaristo, puh. 050 338 7321 nina.saaristo(ät)luksia.fi
info-/opintosihteeri Tanja Sandholm, puh. 050 553 1912 tanja.sandholm(ät)luksia.fi
opintosihteeri/oppisopimus Ritva Lappalainen, puh. 044 766 3738, ritva.lappalainen(ät)luksia.fi

opintosihteeri/oppisopimus Tiina Ahlstedt, puh. 0440 781 446, tiina.ahlstedt(ät)luksia.fi

sähköposti: opintotoimisto-Nummentie@luksia.fi

Lohja,  Toivonkatu 4

opintosihteeri Saija Henriksson, puh. 0440 787 810 saija.henriksson(ät)luksia.fi
opintosihteeri Päivi Ståhlstedt, puh. 0440 486 512 paivi.stahlstedt(ät)luksia.fi
info-/opintosihteeri Anu Rantanen, puh. 044 369 6694 anu.rantanen(ät)luksia.fi

sähköposti: opintotoimisto-Toivonkatu@luksia.fi