Käytämme evästeitä (cookies) käyttäjäkokemuksen parantamiseksi ja käyttötilastojen keräämiseksi.
Jatkamalla sivuston käyttöä hyväksyt evästeiden käytön. Lisätietoja

x

Uusia ammattiosaajia Luksiasta

Luksiassa on saanut opintonsa päätökseen 461 opiskelijaa aikavälillä 19.12.2020–28.5.2021. 

Heistä perustutkinnon suorittaneita uusia ammattilaisia on 302. Perustutkinnon suorittaneista 11 opiskelijaa suoritti kaksoistutkinnon, mikä tarkoittaa ammatillisen tutkinnon ja ylioppilastutkinnon suorittamista. Omaa ammatillista osaamistaan on täydentänyt 141 ammattitutkinnon suorittanutta ja 18 erikoisammattitutkinnon suorittanutta opiskelijaa.

Lämpimät onnittelut kaikille valmistuneille ja menestystä tulevaisuuteen!

___________

Valmistuneet, jotka ovat antaneet tietojensa julkaisuluvan:

PERUSTUTKINNOT

Autoalan perustutkinto Asp Smertsi Lohja    
Autoalan perustutkinto Ekroos Leevi Olof Vihti    
Autoalan perustutkinto Haaparanta Elmeri Onni Oliver Vihti    
Autoalan perustutkinto Halme Arne Kauko Armas Vihti    
Autoalan perustutkinto Karjala Juho Toivo Sakari Vihti    
Autoalan perustutkinto Laamanen Teemu Topias Vihti    
Autoalan perustutkinto Lehtinen Jere Pyry Petteri Lohja    
Autoalan perustutkinto Nyman Daniel Kasper Tapani Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Autoalan perustutkinto Palmu Tommi Mikael Karkkila    
Autoalan perustutkinto Pyykkönen Sami Sepeteus Aleksi Lohja    
Autoalan perustutkinto Rauhala Rasmus Aaron Lohja    
Autoalan perustutkinto Rintamäki Lassi Reino Joonatan Vihti    
Autoalan perustutkinto Simonen Vili Juhani Lohja    
Autoalan perustutkinto Sivonen Joni Tapani Lohja    
Autoalan perustutkinto Snygg Roni Henri Juhani Karkkila    
Autoalan perustutkinto Stewart Noah Gabriel Lohja    
Autoalan perustutkinto Tupala Matti Petteri Helsinki    
Autoalan perustutkinto Ylihakola Jan Vihti   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Elintarvikealan perustutkinto Augustos Perseus Eurymedon Argeius Raasepori    
Elintarvikealan perustutkinto Eeva Jenni Maria Eerika Lohja Kaksoistutkinto Luksian stipendi, kuntayhtymän hallituksen stipendi
Elintarvikealan perustutkinto Korvo Sini Tuulikki Lohja    
Hiusalan perustutkinto Vidgren Emma Vilhelmiina Karkkila    
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto Alasjärvi Viivi-Mirva Enniliina Karkkila   Yrittäjyyden edistämisrahasto (Luksia), Taitaja-stipendi (Luksia)
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto Björkqvist Janice Erika Lohja    
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto Kauppinen Oona Lumikki Masku    
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto Koivisto Viivi Aleksandra Masku    
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto Komulainen Melina Eveliina Lohja    
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto Koutroulis Nikolaos Espoo    
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto Lehti Iris Aliisa Lohja    
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto Norrby Jasmin Julia Elisabet Lohja    
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto Rauhala Sara Helmi Lumikki Lohja    
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto Simola Milla Katariina Lohja    
Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto Syrjänen Essi Irmeli Lohja Kaksoistutkinto Luksian stipendi
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto Alander Monna Maria Karkkila    
Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto Luusua Tino Casmir Vihti    
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto Eshetiwy Ayman Ali Salem Lohja    
Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto Kirjavainen Otso Olavi Hanko    
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto Juslin Carl-Axel Espoo    
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto Kinnunen Saara Marjukka Vihti    
Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto Salmivaara Mikael Kristofer Vihti    
Liiketalouden perustutkinto Hurme Sofia Sinikka Helena Karkkila    
Liiketalouden perustutkinto Koivu-Törnblom Krista Johanna Katariina Helsinki    
Liiketalouden perustutkinto Kärppä Minna Kristiina Lohja    
Liiketalouden perustutkinto Ståhl Rene Göran Espoo    
Liiketalouden perustutkinto Tarakci Kaan Alexander Raasepori    
Liiketalouden perustutkinto Tuori Juho Aleksi Armas Hanko    
Liiketalouden perustutkinto Vaahtera Robert Henrik Matias Raasepori    
Liiketalouden perustutkinto Virtanen Essi Johanna Lohja    
Liiketoiminnan perustutkinto Abdullah Ibrahem Espoo    
Liiketoiminnan perustutkinto Ahola Jussi Pekka Taavi Lohja    
Liiketoiminnan perustutkinto Alalo Saba Ahmad Espoo    
Liiketoiminnan perustutkinto Autio Miska Jan-Kristian Lohja    
Liiketoiminnan perustutkinto Berghäll Sabrina Elvira Siuntio    
Liiketoiminnan perustutkinto Haatanen Mira-Anniina Lohja    
Liiketoiminnan perustutkinto Hassi Katja Marianne Vihti    
Liiketoiminnan perustutkinto Kannisto Hanne-Maria Lohja    
Liiketoiminnan perustutkinto Kaur Karmvir Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Liiketoiminnan perustutkinto Kuuluvainen Satsita Espoo    
Liiketoiminnan perustutkinto Laaksonen Essi Maria Anniina Vihti    
Liiketoiminnan perustutkinto Lahti Roosa Henriikka Karkkila    
Liiketoiminnan perustutkinto Lammassaari Sari Susanna Vihti   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Liiketoiminnan perustutkinto Leppänen Tuomas Edvin Vihti    
Liiketoiminnan perustutkinto Lindelöf Jenni Susanna Vihti    
Liiketoiminnan perustutkinto Meritie Sara-Joanna Karkkila Kaksoistutkinto Luksian stipendi
Liiketoiminnan perustutkinto Mustonen Sari Susanna Vihti    
Liiketoiminnan perustutkinto Norvika Gundega Vihti    
Liiketoiminnan perustutkinto Närhi Henriikka Liisa Johanna Karkkila   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Liiketoiminnan perustutkinto Pajunen Jami Seppo Samuli Lohja    
Liiketoiminnan perustutkinto Parviainen Emmi Lotta Margareta Lohja    
Liiketoiminnan perustutkinto Pitkänen Katri Johanna Maria Vihti    
Liiketoiminnan perustutkinto Salusest Albert Vihti    
Liiketoiminnan perustutkinto Stigell Veera Elisa Karkkila    
Liiketoiminnan perustutkinto Stigell Noora Aurora Karkkila    
Liiketoiminnan perustutkinto Turunen Iris Ani Lohja    
Liiketoiminnan perustutkinto Turunen Lempi-Sofiia Vihti    
Liiketoiminnan perustutkinto Vinberg Anna Linnéa Lohja    
Logistiikan perustutkinto Alimkhanov Ilmari Mirza Lohja    
Logistiikan perustutkinto Eriksson Lauri Luukas Vihti    
Logistiikan perustutkinto Friman Niko Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Logistiikan perustutkinto Helenius Jesse Hermanni Lohja    
Logistiikan perustutkinto Janhunen Akseli Aarto Ilmari Vihti    
Logistiikan perustutkinto Kaisto Matias Tuomo Johannes Vihti    
Logistiikan perustutkinto Kajander Elina Eeva Hannele Lohja Kaksoistutkinto Luksian stipendi
Logistiikan perustutkinto Kanta-oksa Sampo Tapani Vihti   Kuntayhtymän hallituksen stipendi, Taitaja-stipendi
Logistiikan perustutkinto Kataja Jesse Eetu Petteri Vihti    
Logistiikan perustutkinto Kauppinen Suvi Maija Susanne Karkkila    
Logistiikan perustutkinto Koimäki Atte Tapani Vihti    
Logistiikan perustutkinto Kukkonen Jiri Henrik Vihti    
Logistiikan perustutkinto Lietzén Riku Juhani Vihti    
Logistiikan perustutkinto Malmelin Janika Ninja Lohja Kaksoistutkinto Luksian stipendi
Logistiikan perustutkinto Marin Amanda Johanna Tuulia Vihti    
Logistiikan perustutkinto Nordensved Oskari Sebastian Karkkila    
Logistiikan perustutkinto Perikangas Leevi Sinfrid Lohja    
Logistiikan perustutkinto Pursiainen Aleksi Juhani Lohja    
Logistiikan perustutkinto Rajala Sami Henrik Vihti    
Logistiikan perustutkinto Silfverhuth Mikael Henri Oliver Vihti    
Matkailualan perustutkinto Hotti Jenniina Julia Hanko    
Matkailualan perustutkinto Huang Qiaolian Lohja    
Matkailualan perustutkinto Joenniemi Emmi Kaarina Elisabeth Hanko    
Matkailualan perustutkinto Kukkola Anne Maria Vihti    
Matkailualan perustutkinto Lashkova Yulia Lohja    
Matkailualan perustutkinto Nyman Laura Susanna Vihti   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Matkailualan perustutkinto Platonov Micel Lohja    
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto Hälvä Jesse Oskari Lohja    
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto Kärkkäinen Nea Emilia Anniina Lohja Kaksoistutkinto Luksian stipendi
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto Moisander Aino Annaleena Vihti   Helge Virtasen stipendirahasto (Luksia)
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto Mäkinen Neea Niina Eveliina Lohja Kaksoistutkinto Luksian stipendi, kuntayhtymän hallituksen stipendi
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto Nikkanen Matias Joona Juhani Raasepori    
Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto Vikström Kim Kristian Lohja    
Pintakäsittelyalan perustutkinto Kero-Huuska Sari Sinikka Lohja    
Pintakäsittelyalan perustutkinto Mäkilä Alva Sofia Marjaana Lohja    
Pintakäsittelyalan perustutkinto Paananen Iina Lohja    
Pintakäsittelyalan perustutkinto Panahi Heidar Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Pintakäsittelyalan perustutkinto Seger Kristiina Anneli Lohja    
Pintakäsittelyalan perustutkinto Syväoja Veera Olivia Lohja    
Prosessiteollisuuden perustutkinto Karlsson-Haapala Vili Niklas Juhani Lohja    
Prosessiteollisuuden perustutkinto Keskinen Iines Alviina Henrikintytär Lohja    
Prosessiteollisuuden perustutkinto Kurki Arttu Eemil Lohja    
Prosessiteollisuuden perustutkinto Laine Riku Olavi Vihti    
Prosessiteollisuuden perustutkinto Narinen Aaron Onni Juhana Somero    
Prosessiteollisuuden perustutkinto Niitynpää Veikka Voitto Armas Lohja   Helge Virtasen stipendirahasto (Luksia)
Prosessiteollisuuden perustutkinto Suominen Joni Lohja    
Prosessiteollisuuden perustutkinto Vinkka Mico Artturi Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto Golyshevska Kateryna Vihti    
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto Balcan Ibrahim Lohja    
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto Elgland Inka Tuulia Lohja    
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto Haag Ronja Elina Helsinki    
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto Johansson Jonatan Mikael Siuntio   Helge Virtasen stipendirahasto (Luksia)
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto Kurkela Elmeri Mikki Eerik Helsinki    
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto Laakso Jarno Eemil Vihti    
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto Lehmusvirta Annabelle Maria Lohja    
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto Lintuniemi Salla Katja Sofia Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto Pärn Tiina Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Ravintola- ja catering-alan perustutkinto Suistola Mikko Sakari Vihti    
Rakennusalan perustutkinto Backman Petrus Eemil Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Rakennusalan perustutkinto Hietala Jesse Petteri Lohja    
Rakennusalan perustutkinto Järvinen Roni Jasper Lohja    
Rakennusalan perustutkinto Kanerva Kenny Thai Vihti   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Rakennusalan perustutkinto Kauppila Jaakob Aabraham Lohja    
Rakennusalan perustutkinto Koivumäki Väinö Petteri Raasepori    
Rakennusalan perustutkinto Komulainen Sakari Johannes Vihti    
Rakennusalan perustutkinto Korhonen Markus Petteri Lohja    
Rakennusalan perustutkinto Kuurne Jussi Jaakko Julius Karkkila    
Rakennusalan perustutkinto Kyllönen Patrik Joonatan Eeronpoika Vihti    
Rakennusalan perustutkinto Leiten Aleks Lohja    
Rakennusalan perustutkinto Majava Joona Vilhelm Vantaa    
Rakennusalan perustutkinto Malmsten Stefan Lohja    
Rakennusalan perustutkinto Manner Rony Valtteri Vihti    
Rakennusalan perustutkinto Molander Onni-Matias Lohja    
Rakennusalan perustutkinto Multamäki Jenni Julia Vihti    
Rakennusalan perustutkinto Nazari Didar Vihti    
Rakennusalan perustutkinto Niinimäki Eetu Oskari Vihti    
Rakennusalan perustutkinto Olin Tino Elmeri Lohja    
Rakennusalan perustutkinto Pölhö Martti Lauri Matias Vihti    
Rakennusalan perustutkinto Sinisalo Roni Aleksi Vihti    
Rakennusalan perustutkinto Styf Roope Johan Kristian Vihti    
Rakennusalan perustutkinto Sundell Niklas Kalervo Ferdinand Lohja    
Rakennusalan perustutkinto Säe Jerry Rudolf Karkkila    
Rakennusalan perustutkinto Säiläkivi Tony Aleksi Mikael Vihti    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Aaltonen Anna Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Ahmed Chwarwan Asaad Kirkkonummi    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Bangura Habibatu Espoo    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Ceesay Foday Helsinki    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Einonen Anna-Maria Karoliina Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Haapanen Marjut Selina Vihti    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Hayle Abdi Espoo    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Helenius Katja Vihti    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Kasanen Virpi Tuulikki Raasepori    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Kaven Pia Janita Vihti    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Keränen Nella Pirkitta Raasepori    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Khutter Irina Vihti    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Kilpeläinen Mari Katri Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Koppinen Ulla-Maija Inkoo    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Kredemann Monika Espoo    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Kruus Diana Mariana Karkkila    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Kuutti Taru Tuuli Susanna Lohja Kaksoistutkinto Luksian stipendi, kuntayhtymän hallituksen stipendi
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Kylmäkorpi Anni Sofia Vihti    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Lammassaari Vanice Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Latvala Mariia Raasepori    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Lensment Marili Vihti    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Lindstedt Krista Maarit Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Mertala Saara-Maria Vihti    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Mohamed Mulki Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Murto Katariina Olivia Mildred Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Mäesalu Ly Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Nsabimana Jacqueline Jyväskylä    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Nurmi Sofia Karkkila    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Nyholm Aada Maria Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Ohtonen Emmi Karoliina Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Palenius Veera Sofia Karkkila    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Pesonen Heidi Katariina Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Rantakivi Aada Maria Vihti    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Rautanen Satu Kristiina Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Rinne Veera Maria Vihti    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Ruuskanen Senja Elina Vihti Kaksoistutkinto Luksian stipendi, kuntayhtymän hallituksen stipendi
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Rönkkö Oona Emilia Vihti    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Samoson Piia Espoo    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Soisalo Sanna Marjaana Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Suihkonen Venla Sofia Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Säiläkivi Noora Maria Vihti   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Tienhaara Piia Helena Ingeborg Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Wiik Suvi Marisa Hannele Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Viima Anu Karita Lohja    
Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto Väre Maarit  Johanna Lohja    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Airas Ruben Leo Matias Vihti    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Berg Elias Anton Lohja    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Eronen Jalmari Ilmari Lohja    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Fäldt Niko  Inkoo    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Hartell Joel Bruno Ilmari Vihti    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Hauvonen Urpo Kalevi Inkoo    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Heinonen Pyry Antero Olavi Lohja    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Isokoski Antti Eemeli Siuntio    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Jalovaara Kaapo Petteri Karkkila    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Joutsen Hugo Peter Vihti    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Kantola Aaro Oskari Inkoo    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Karjalainen Rasmus Antti Johannes Lohja    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Keskinen Alex Daniel Vihti    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Kokkonen Eemil Olavi Vihti    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Leimukoski Antti Untamo Joonatan Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Leppänen Eetu Aapeli Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Maksousa Wael Raasepori    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Nikola Eero Anselmi Siuntio    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Nordbo Niko kristian Somero    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Pennanen Santeri Aku Perttu Lohja    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Selin Jimi Valtteri Hanko    
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Taimen Aapo Eemeli Iisakki Karkkila   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto Toivanen Rasmus Pauli Kalevi Lohja Kaksoistutkinto Luksian stipendi
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto Manninen Henna Ida Karoliina Lohja    
Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto Vaenerberg Rasmus Antti Erik Loviisa    
Taideteollisuusalan perustutkinto Aro Iida Eliisa Helsinki    
Taideteollisuusalan perustutkinto Pesonen Ilo Veikka Elias Somero   Kuntayhtymän hallituksen stipendi, Taitaja-stipendi
Taideteollisuusalan perustutkinto Tiihonen Sirpa Vihti    
Taideteollisuusalan perustutkinto Ukkonen Mari Minttu Vihti    
Taideteollisuusalan perustutkinto Vargas Valencia Maruca Beatriz Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Talotekniikan perustutkinto Eriksson Emil Henrik Johannes Lohja    
Talotekniikan perustutkinto Haapala Jami Petteri Vihti    
Talotekniikan perustutkinto Honka Tomi Ville Eerikki Lohja    
Talotekniikan perustutkinto Kulppi Eevert Väinö Antero Lohja    
Talotekniikan perustutkinto Kärki Pentti Leevi Valtteri Lohja    
Talotekniikan perustutkinto Lukkarinen Jesse Kristian Aleksander Lohja    
Talotekniikan perustutkinto Luokkanen Jonne Eemeli Juhani Lohja    
Talotekniikan perustutkinto Manninen Jesse Juhani Lohja    
Talotekniikan perustutkinto Mannonen Jesper Rikhard Lohja    
Talotekniikan perustutkinto Mattila Peter Viljam Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Talotekniikan perustutkinto Moisio Kimi Valtteri Lohja    
Talotekniikan perustutkinto Ohtonen Lassi Aku Juhani Lohja    
Talotekniikan perustutkinto Paloranta Osku Elmeri Raasepori    
Talotekniikan perustutkinto Rouvinen Joonatan Tuomas Tapio Vihti    
Talotekniikan perustutkinto Sainio Joona Juhani Lohja   Helge Virtasen stipendirahasto (Luksia)
Talotekniikan perustutkinto Sjöblom Antti Kustaa Lohja    
Talotekniikan perustutkinto Springare Luca Julian Kirkkonummi    
Talotekniikan perustutkinto Stenholm Jimi Olavi Vihti    
Talotekniikan perustutkinto Tolonen Jasper Alexander Raasepori    
Talotekniikan perustutkinto Vikström Miro Aleksi Lohja    
Talotekniikan perustutkinto Zaborovskyy Yuriy Lohja    
Tekstiili- ja muotialan perustutkinto Närhi Katja Kaarina Lohja    
Tekstiili- ja muotialan perustutkinto Savi Anna Karoliina Vihti   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto Valkama Joonas Juho Matias Lohja Kaksoistutkinto Luksian stipendi, Helge Virtasen stipendirahasto (Luksia)
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto Häkänen Santeri Juhani Lohja    
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto Korhonen Oliver Pyry Tobias Lohja    
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto Korpela Veeti Emil Lohja    
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto Kupulisoja Teemu Olavi Lohja    
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto Lahtiluoma Jasper Jami Mikael Lohja    
Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto Lindberg Daniel Allan Helsinki   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Turvallisuusalan perustutkinto Baarman Chris Whittawat Hanko    
Turvallisuusalan perustutkinto Eskelinen Niko Saku Erik Vihti    
Turvallisuusalan perustutkinto Helli Teke Tapio Jasper Patchara Vihti    
Turvallisuusalan perustutkinto Karhu Veera Maria Raasepori    
Turvallisuusalan perustutkinto Kari Tanja Susanna Lohja   Kuntayhtymän hallituksen stipendi
Turvallisuusalan perustutkinto Kaukinen Miro Jyrki Juhani Lohja    
Turvallisuusalan perustutkinto Kykyri Jani Ville Antero Vihti    
Turvallisuusalan perustutkinto Lindström Jami Juhani Vihti    
Turvallisuusalan perustutkinto Marttinen Cerlyn Siviä Salo    
Turvallisuusalan perustutkinto Mehto Janne Juhani Karkkila    
Turvallisuusalan perustutkinto Meriläinen Joonas Tommi Samuel Vihti    
Turvallisuusalan perustutkinto Oksanen Veeti Antti Vihti    
Turvallisuusalan perustutkinto Palomäki Jere Tapani Lohja    
Turvallisuusalan perustutkinto Pyyppönen Alina Kaarina Wilhelmiina Salo    
Turvallisuusalan perustutkinto Rissanen Jasmiina Emilia Karkkila    
Turvallisuusalan perustutkinto Räisänen Jasper Ari Olavi Lohja    
Turvallisuusalan perustutkinto Saarinen Miika Matias Lohja    


AMMATTITUTKINNOT

Eläintenhoidon ammattitutkinto Ahokainen Noora Maritza Taipalsaari
Eläintenhoidon ammattitutkinto Lehtinen Krista-Tuulia Helsinki
Eläintenhoidon ammattitutkinto Lehto Heini Katariina Nurmijärvi
Eläintenhoidon ammattitutkinto Lähdeaho Anni-Erika Vihti
Eläintenhoidon ammattitutkinto Martikainen Sanja Katariina Helsinki
Eläintenhoidon ammattitutkinto Paakkari-Vuorenmaa Pamella Vantaa
Eläintenhoidon ammattitutkinto Pohjola Sonja Elina Hausjärvi
Eläintenhoidon ammattitutkinto Rislakki Heidi Marianne Lohja
Eläintenhoidon ammattitutkinto Vainikainen Sanna Marjut Vantaa
Isännöinnin ammattitutkinto Airaksinen Samu Pietari Espoo
Isännöinnin ammattitutkinto Grahn Toni Olavi Lohja
Isännöinnin ammattitutkinto Hallanoro Ilkka Lauri Helsinki
Isännöinnin ammattitutkinto Kairenius Jon Christer Vihti
Isännöinnin ammattitutkinto Karsikas Juha Pekka Tapani Helsinki
Isännöinnin ammattitutkinto Klemetti Ismo Viljami Espoo
Isännöinnin ammattitutkinto Korander Katri Johanna Karkkila
Isännöinnin ammattitutkinto Laatikainen Erkki  Kustaa Siuntio
Isännöinnin ammattitutkinto Laine Kaija Arja Sofia Järvenpää
Isännöinnin ammattitutkinto Leskinen Ilkka Tapani Jyväskylä
Isännöinnin ammattitutkinto Lukkari Kari Toivo Kirkkonummi
Isännöinnin ammattitutkinto Nieminen Mirva Annika Helsinki
Isännöinnin ammattitutkinto Pere Annikki Espoo
Isännöinnin ammattitutkinto Piironen Jorma Tapio Vantaa
Isännöinnin ammattitutkinto Siimes Sari Pirjetta Helsinki
Isännöinnin ammattitutkinto Särkkä Heidi Marika Vantaa
Isännöinnin ammattitutkinto Toivonen Katri Johanna Vantaa
Isännöinnin ammattitutkinto Vaara Tea Susanna Vantaa
Isännöinnin ammattitutkinto Vertanen Jorma Seppo Espoo
Isännöinnin ammattitutkinto Wohlonen Heikki Tapio Vihti
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Akter Shirin Espoo
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Ali Rana Azeez Espoo
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Al-Juburi Walid Espoo
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Almollasaleh Enas Kauniainen
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Al-okbi Halah Espoo
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto AL-Rubaye Sadeer Vihti
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Al-Salihi Ali Kadhim Luaibi Espoo
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Bogdanova Vera Espoo
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Chadaeva Lida Vantaa
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Ghafari Shaima Espoo
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Koskenkorva Maarit Lohja
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Laakso Riitta Mirja Tuulikki Lohja
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Lihr Krista Kaarina Vihti
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Mahamed ali Halima Espoo
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Menkar Noura Espoo
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Mohammed Karama Ameen Espoo
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Morshed Tahrim Binte Espoo
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Wagle Susan Espoo
Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto Virolainen Pauliina Lohja
Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto Linnatsalo Maarit Vihti
Lähiesimiestyön ammattitutkinto Hirvikorpi-Tamminen Saija Marjaana Lohja
Lähiesimiestyön ammattitutkinto Javanainen Jenni Maarika Lohja
Lähiesimiestyön ammattitutkinto Kiesi Jaana Raasepori
Lähiesimiestyön ammattitutkinto Lindholm Laura Pauliina Lohja
Lähiesimiestyön ammattitutkinto Niemi Susanna Irene Lohja
Lähiesimiestyön ammattitutkinto Nordström Jaana Marjut Lohja
Lähiesimiestyön ammattitutkinto Valkama Salla Maria Lohja
Lähiesimiestyön ammattitutkinto Varonen Tuula Anneli Lohja
Liiketoiminnan ammattitutkinto Joutseno Mira Maria Kaarina Lohja
Liiketoiminnan ammattitutkinto Karlström Nenna Amanda Lohja
Liiketoiminnan ammattitutkinto Möttönen Mikko Samuli Lohja
Liiketoiminnan ammattitutkinto Pakanen Marja-Sisko Lohja
Liiketoiminnan ammattitutkinto Tikka Pirjo Anneli Lohja
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto Molina Castellanos Karla Virginia Vihti
Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto Raamik Lilian Karkkila
Sukellusalan ammattitutkinto Kaija Markus Juhani Espoo
Sukellusalan ammattitutkinto Krutto Fred Kerava
Sukellusalan ammattitutkinto Lahtero Tuomas Joona Juhani Lohja
Sukellusalan ammattitutkinto Lepo Joel Sebastian Kirkkonummi
Sukellusalan ammattitutkinto Lõhmus Kristjan Kerava
Sukellusalan ammattitutkinto Martikainen Timo Antero Nurmijärvi
Sukellusalan ammattitutkinto Narinen Elias Jan Johannes Kirkkonummi
Sukellusalan ammattitutkinto Pasanen Anssi Juhani Vantaa
Sukellusalan ammattitutkinto Qvick Tomi Samuli Turku
Sukellusalan ammattitutkinto Rinne Paavo Sakari Vihti
Sukellusalan ammattitutkinto Roinne Matti Juha Masku
Sukellusalan ammattitutkinto Räsänen Tommi Johannes Espoo
Sukellusalan ammattitutkinto Siponen Nicklas Anthony Helsinki
Sukellusalan ammattitutkinto Vesanen Anna Helsinki
Turvallisuusalan ammattitutkinto Forss Ville Olavi Espoo
Turvallisuusalan ammattitutkinto Hyytiäinen Teemu Kalevi Helsinki
Turvallisuusalan ammattitutkinto Olin Niko Oskar Vantaa
Turvallisuusalan ammattitutkinto Stark Juha Kristian Helsinki
Yrittäjän ammattitutkinto Kippilä Mirja Karoliina Hanko
Yrittäjän ammattitutkinto Kuoppamäki-Luomansuu Sanna Maria Lohja
Yrittäjän ammattitutkinto Mujunen Nina Elisabet Vihti
Yrittäjän ammattitutkinto Soukka Maili Sinikka Lohja
Yrittäjän ammattitutkinto Sylberg-Kujanpää Jenni Pauliina Vihti
Yrittäjän ammattitutkinto Syrjälä Jaana Hannele Karkkila
Yrittäjän ammattitutkinto Takala-Karppanen Säde Riina Hanneli Siuntio
Yrittäjän ammattitutkinto Tallqvist Marko Juhani Lohja
Yrittäjän ammattitutkinto Teittinen Laura Emilia Vihti
Yrittäjän ammattitutkinto Ulvio Karin Eyvor Lohja
Yrittäjän ammattitutkinto Vanhanen Jenni Maria Vihti
Yrittäjän ammattitutkinto Widlund Sonja  Raasepori
Yrittäjän ammattitutkinto Äikäs Marianna Vihti


ERIKOISAMMATTITUTKINNOT

Hius- ja kauneudenhoitoalan erikoisammattitutkinto Vuorinen Elina Karkkila
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto Blomberg Pia Titta Kristiina Lohja
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto Ek Satu Maaria Vantaa
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto Kaarlela Jennifer Vihti
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto Kuvaja Niina Linnea Lohja
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto Känkänen Päivi Marianne Somero
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto Mäenpää Paula Lohja
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto Pulkkinen Hanna Pauliina Lohja
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto Pyrhönen-Harju Katja Sole Ilona Inkoo
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto Rintamäki Tanja Orvokki Lohja
Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto Weckström Nina Elina Lohja
Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto Laurila Siiri Elvi Amanda Hyvinkää
Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto Paqvalin-Kalliomäki Tarita Aulikki Kirkkonummi
Kuntoutus-, tuki- ja ohjauspalvelujen erikoisammattitutkinto Roiha Erja Kaarina Kirkkonummi
Liiketoiminnan erikoisammattitutkinto Toivanen Annina Lea-Eliisa Vihti

 

Luksian lisäksi valmistuneita ovat stipendein tukeneet seuraavat tahot:

Alma Talent Media
Auto- ja Kuljetusalan Työntekijäliitto AKT ry
Autoliitto Uusimaa/Karkkila
Helge Virtasen stipendirahasto (Luksia)
LC-100 Vihti Vichtis
Lohjan Nummenkylän Marttayhdistys ry
Luoteis-Uusimaan rakennusmestarit ja insinöörit AMK ry
Länsi-Uudenmaan autoliikkeiden yhdistys
Mandaram Oy
SuPer ry
Talonrakennusteollisuuden Uudenmaan piiri ry
Tehy ry
Tikkurila Oyj/ Tikkurilan Unica-stipendi
Yrittäjyyden edistämisrahasto (Luksia)

_________________________

onnittelut valmistuville